Jak u nás
servis probíhá?
Ve smluvený čas přijedeme k Vám
Na místě zjistíme příčinu
V krátkém čase zařízení opravíme
Plně funkční vrátíme k Vám

Konec podpory Windows 10

O co jde?

Pokrok nezastavíš => ve světě technologií platí toto tvrzení mnohonásobně.
Po zhruba 10-ti leté éře Windows 10 je nezbytné se přesunout na nového nástupce Windows 11.

Proč je to pro mě důležité?

Hlavním důvodem pro přechod na Windows 11 je ukončení vývoje a absence nových bezpečnostních aktualizací pro Windows 10. Váš počítač nebo notebook se stane snadno zranitelným. Můžete se tak stát obětí malware (v podobě vyhrožování, vydírání) nebo virů (např. uzamknutí osobních dat). Provozování internetové bankovnictví na nezabezpečeném nebo zavirovaném počítači je velké riziko. V budoucnu se budete potýkat s informacemi o používání zastaralého software a opětovnými výzvami k upgrade. Objeví se i nefunkčnost programů a aplikací, které běžně používáte.
Tato problematika je nám známa z ukončení přechozích verzí systémů (XP, 7, 8, 8.1).

Co je k tomu potřeba?

K úspěšnému přechodu na Windows 11 potřebujeme počítač nebo notebook, který má správný typ procesoru (např. u Intel 8. generace a výše) a základní desku obsahující čip TPM 2.0.
Po technické stránce musí být zařízení naprosto v pořádku.
U zařízení, která podporují Windows 11, se dost často nabízí vlastní upgrade. Tato možnost není bez rizika. Ideální provedení upgrade je tzv. „čistá“ instalace systému. Jednak máme jistotu, že v rámci přechodu nepřijdeme o žádná data (bohužel často skloňovaný problém), anebo že instalace neselže => na vině může být technický stav zařízení nebo softwarová chyba (známe např. z nepovedených automatických aktualizací).

Ještě něco bych měl vědět?

Kontrolní diagnostikou zjistíme, zda je Vaše zařízení hardwarově připravené k tomuto kroku. Posoudíme také jeho celkový technický stav. Můžeme odhalit např. poškození harddisku. Zálohu dat provedeme dříve, než dojde k jejich ztrátě a poškozený harddisk vyměníme za nový.
Velkým problémem bývá počítač nebo notebook, který vykazuje známky přehřívání. Pravidelná údržba je trvalé řešení. Vyhneme se tak nákladné opravě nebo ztrátě zařízení z důvodu přehřátí.

Co pro to mám udělat?

Využijte kontaktní formulář nebo se s námi spojte telefonicky. Naplánujeme, kdy se Vám návštěva hodí a v řádu dnů budete opět fungovat dle svých představ. Při závěrečném předání Vás seznámíme s novým systémem, osvěžíme si základy práce na PC a zodpovíme Vám veškeré dotazy. V budoucnu budeme Vaše dosažitelná nápověda po telefonu a bude-li potřeba, rádi Vás opět osobně navštívíme.
Oficiální odkaz: https://learn.microsoft.com/cs-cz/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro

Máte dotaz, nebo chcete objednat opravu?

Volejte +420 773 651 696, pište na info@pcservishradubice.cz

nebo využijte

Kontaktní formulář

Zavřít

Domluvte si konzultaci

Zavolejte a sjednejte si osobní schůzku.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Zpracování osobních údajů upravuje zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Beru na vědomí, že udělení souhlasu je dobrovolné a že jej mohu kdykoli odvolat. Jsem srozuměn s tím, že zpracování osobních údajů bude provádět Zdeněk Hetych , IČ: 04861957, se sídlem Újezd u Sezemic 6, PSČ 533 04 Sezemice, prostřednictvím svých elektronických systémů. Jsem informován o tom, že mám právo na informaci o tom, jaké osobní údaje, k jakému účelu a jakým způsobem jsou o mně zpracovávány. Pokud zjistím nebo se domnívám, že správce provádí zpracování mých osobních údajů, které je v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, mohu požádat správce o vysvětlení, nebo požadovat, aby správce odstranil takto vzniklý stav. Zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Všechny položky jsou povinné

Přidat hodnoceníPři poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace